• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Bildiriler

Sözlü ve Poster Bildiri Sunum Kuralları

Sözlü bildiri sunumlarınız 5 dk'yı geçmemelidir.
Poster boyutu A1 594 ‌x 841 mm olmalıdır.


Bildiriler 20 Mayıs 2024 günü (Burs başvurusu yapacak olanlar 10 Mayıs 2024) gece yarısı 24:00’e kadar, bildiri@mikobakteri.com adresine göndermelidir. Özetler Bilimsel Değerlendirme Kurulu üyelerine gönderilerek kapalı değerlendirme sürecinden geçirilecektir.

Sözlü ve Poster Bildiri Özeti Gönderim Kuralları

Bildiri özeti (bildiri başlığı hariç) 350 kelimeyi geçmemelidir. (Bildiri gönderiminde kaynakça gerekmemektedir).

  1. Bildiri özetleri 12 punto, Times New Roman karakterileri ile word belgesi üzerine yazılarak gönderilmelidir. Bildiri başlığı çalışma içeriğini tam olarak yansıtmalıdır. Bildiri yazarlarının adı-soyadı, çalıştığı kurum, şehir ve iletişim adresleri belirtilmelidir. Bildiri özetinin kabul edilmesi halinde bildiriyi sunması planlanan kişi işaretlenmelidir. Bildiri özetleri yapısal formatta olmalı; “Giriş ve Amaç”, “Gereç ve Yöntem”, “Bulgular” ve “Sonuç” şeklinde olmalıdır. En az 3 “Anahtar Kelime” belirtilmelidir. Her bildiride (kullanılmak istenirse) en fazla 3 fotoğraf dosyası (JPEG ya da PNG) yüklenebilir, yüklenen fotoğraflar tablo ya da şekil olabilir.

Özet başlığının sadece ilk harfi büyük yazılmalıdır (kısaltmalar istisnadır). Özet içinde kısaltma kullanılması halinde, kısaltma açık adın geçtiği ilk yerde parantez içinde belirtilmelidir.

Kabul Yazısı

Bildiri değerlendirme süreci ardından kabul yazıları bildiri sahibinin kayıtlı e-mail adresine gönderilecektir. 

 

Sempozyum kayıt bursu başvurusu yapacak kişilerin bilgisine;

- Burs başvurusu için gerekli kurallar;

- TMC üyesi olmak,

- 35 yaşının aşmamış olmak,

- Uzmanlık, doktora ya da yüksek lisans öğrencisi olmak, 

- Bildirisini göndermiş olmak.