• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Değerli Meslektaşlarımız,
Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Mikobakteri Çalışma Grubu tüberküloz başta olmak üzere mikobakteriyel hastalıklarla mücadelede bilimsel toplantılarla farkındalık oluşturmak ve mikrobiyolojik tanıdaki gelişmeleri yakından takip ederek bu konuda çalışan meslektaşlarımız arasındaki iletişimi ve bilgi paylaşımını arttırmak amacıyla kurulmuştur.

Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Mikobakteri Sempozyumunu, 6-7 Haziran 2024 tarihleri arasında İstiklal mücadelesinin karargahı, genç cumhuriyetimizin başkenti Ankara’da ve yoktan var edilen bir sağlık ordusuyla koruyucu sağlık hizmetlerini geliştirerek verem, sıtma, tifüs, trahom, su ve besinlerle bulaşan hastalıklar ile mücadelede gurur verici başarılar kazanılmasını sağlayan Türkiye Cumhuriyeti sağlık hizmetlerinin kalbi "Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı" bu günkü adıyla Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü “Necmettin ALKIŞ” Toplantı Salonunda yapmayı planladık.

Tüberküloz / Tüberküloz Dışı Mikobakteri enfeksiyonlarının tanı ve tedavisindeki yenilikleri, gelişmeleri ulusal ve uluslar arası düzeyde tartışacağımız, klinik-laboratuvar ve sektör temsilcilerini bir araya getireceğimiz bir program akışı düzenlemeye çalıştık. Sizlerin katılım ve katkılarıyla bilimsel anlamda doyurucu, sosyal anlamda birlikte olmanın mutluluğu ve enerjisini paylaşacağımız bir sempozyum olmasını umut ediyoruz.

Milli Mücadele'nin, bağımsızlığa kavuşmanın sembolü, köklü bir tarihe ve zengin bir kültürel mirasa sahip, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu güzel ve kadim şehir, Başkentimiz Ankara'da görüşebilmek dileği ile,

TMC Mikobakteri Çalışma Grubu